Lukovanská Drbna

Místo pro život

Zastupitelstvo
a rozložení sil v zastupitelstvu

Akce v Lukovanech

Zápisy z veřejných zasedání zastupitelstva

Lukovanská Blanka(souhrně o kanalizaci)

Odkazy na místní spolky

O projektu


Lukovanský spolekOchrana osobních údajů po Lukovansku

Zběžně jsem prolistovala poslední Lukovanský zpravodaj a byla jsem překvapená, jak nesourodě se zde pracuje s osobními údaji občanů.
Na začátku zde najdeme zápis z obecního zastupitelstva. Z toho se člověk pramálo dozví - misto jmen zde nejsou ani iniciály, ale jen tři tečky.
Autor to na závěr zdůvodňuje GDPR.

Tady asi došlo k zásadnímu nepochopení, co vyhláška GDPR je.
Nejde o to tajit informace, ale mít souhlas od dotčených osob s jejich uveřejnění.
Naopak vzadu, ve společenské rubrice je u životních jubilejí uvedeno nejen celé jméno, ale dokonce i adresa (!!!) jubilanta. Takže kdo máte chuť okrást osmdesátiletou babičku: “Vítejte v Lukovanech!”.
Místo aby obec ty nejzranitelnější chránila, tak je předhodí psům a poskytne všem podvodníkům k dispozici jejich adresy.
Takže ve zpravodaji snadno zjistíte, kde uspějete se svojí výhodnou nabídkou elektrické energie nebo supervýkonných vysavačů.

No vlastně i jména autorů jednotlivých příspěvků jsou uveřejňována bez jakéhokoliv řádu a systému. U jednoho příspěvku najdete jen monogram, u jiného jméno a u dalšího dokonce celé jméno i s adresou. Jak tomu rozumět?

No asi tak, že co se děje na obci a kdo je placený z obecního rozpočtu je, dle redakce Lukovanského zpravodaje, top secret informace a nikomu do toho nic není.
Staříky nechejme napospas lvům.
No a u příspěvků uveřejníme kontakt na osobu, které řešení obecních problémů leží opravdu na srdci ( :-) ).

Jana Juřicová


Na hlavní stranu