Lukovanská Drbna

Místo pro život

Zastupitelstvo
a rozložení sil v zastupitelstvu

Akce v Lukovanech

Zápisy z veřejných zasedání zastupitelstva

Lukovanská Blanka(souhrně o kanalizaci)

Odkazy na místní spolky

O projektu


Lukovanský spolekZápisy z veřejných zasedání zastupitelstva

Uveřejněno navzdory neochotě lukovanských zastupitelů z důvodu občanské informovanosti

Pokud jste se těchto zasedání zúčastnil, tak jste si možná všimli, že zápisy nejsou opsány věrně a dochází k jejich falzifikaci.
Více jsem psal o tomto fenoménu zde: KANCELÁŘ STAROSTKY, SPEKULACE A DOTAZY

Ne nadarmo Ministerstvo vnitra v minulosti připravovalo na základě Strategie vlády v boji proti korupci z období let 2011 a 2012 novelu zákona o obcích, která počítá s novou povinností zveřejňovat zápisy z jednání zastupitelstva a usnesení ze schůzí rady obce a s možností zveřejňovat zvukové či obrazové záznamy z jednání zastupitelstva, a to v obou případech bez nutnosti anonymizace.

Jak ukazuje případ Lukovan, kde podvod, manipulace a lhaní jde ruku v ruce s falzifikacemi zápisů ze zasedání, či jeho účelovým úpravám, za jediným účelem, obejít veřejný zájem a vyřadit veřejnost nejen z rozhodování ale omezit informovanost o základním dění v obci.

A proč to všechno?

Nejsem si jistý.

Možná proto, že ve hře je najednou 120 miliónů, místo 24 z původního, stále platného plánu, možná proto že najednou prudce klesají příjmy SVAZKu a tak se snaží někde sehnat rychle dostatek zakázek v co největším obnosu aby si zachránili pracovní místa, a oblbnout lukovanské zastupitele bylo nejsnadnější.

Proč, to by se měl každý zeptat svých zastupitelů.

Upravené zápisy z veřejných zasedání doplněné o mé komentáře(tučně)


napsal Miroslav Bartek


Poslední aktualizace dne: 19.9.2019

Na hlavní stranu