Lukovanská Drbna

Místo pro život

Politické uskupení v Lukovanech
KDU-ČSL
Otevřené Lukovany

O projektu


Lukovanský spolekKde (a kdo)je ten Lukovanský demokrat?

Prý byla po mně sháňka?

Že na posledním zastupitelstvu obecním, roku tohoto dvou tisíc dvacátém prvním od narození Pána našeho, se dožadovali odhalení mého z řad lidu, abych ze stínu vystoupil a spatřil v očích jejich hněv.

Leč proč, co děje se?

Proč bezvýznamný pisálek, jenž slova bez nákladu obecních píše a ještě v kyberprostoru, kde není nic jisté a vše ověřuje se, kde nesmysly jsou běžné, proč tak vadí ten „demokrat“? Však píše pod hlavičkou „drbny“, to je jisté, že ne vše je jisté… Třeba trpím disinhibičním efektem? Jsem nemocen? Tak nečtěte mě! To rada je, však nemusíte. Mé řádky nejsou řádky oficiální a žádná rada pomazaných mě nespoutá, leč ani oficiality a správnosti nepřidá.

Však dozvídám se, že byla po mně sháňka!

Prý abych vstal. Co dělo by se? Možná jak v Kostnici, abych litoval a vše odvolal! Leč proč, co děje se? Ha, možná lakonické je to. Lid mě čte a to je štve! Ale to je výzva, to dodává mi sil, abych znovu něco psal, alespoň do doby, kdy bude se tu lhát. Jak tedy dál?

Inspiruji se Erbenem, budu sběratel lukovanských pohádek.

To je velký závazek, toho nedocílím! Vždyť každá pohádka dobrý konec má, ale lukovanská lež jej postrádá. Měním téma, budu tedy sbírat lukovanské lži. Hned první spis když vydám, bude se jmenovat „Honzíkovi“. Téma první kapitoly již mám, pěkně metaforicky: „Pohádka o projektantovi co hloupě čistírnu navrhl, ale Honzík to čerpadly zachránit pomohl“. Nebude to žánr lehký, jak metaforou, nadsázkou a esejistickým stylem popsat lež a fakty ji vyvrátit. Však jen posbírat ta fakta co se tají.

Leč škoda že sbírka zabere času, to kniha vyjde dřív a tak do ní nepřispěji…

Závěrem však přiznat musím. Nemám odvahu vstát a vykřiknouti. Však pohlédněte kolem, jak chodí ti z nás, co postavili se vedení čelem…, od přestupkových komis, kriminálky, dehonestovaní zpravodajem či kádrování rodičů. Ne, ne, mám své zkušenosti a jsem srab. Však dokud se tu bude za veřejné prostředky lhát, budu druhá strana zla. Proti zlu zlým písmem, co číst nemusejí a v zapomnění mě klidně uvrhnuli. Tak jest.

Lukovanský demokrat

Dne: 2. října 2021

Na hlavní stranu