Lukovanská Drbna

Místo pro život

Politické uskupení v Lukovanech
KDU-ČSL
Otevřené Lukovany

O projektu


Lukovanský spolekKoch, politický podnikatel nebo jen další člověk se sníženou inteligencí ale velkým sebevědomím?

Či kombinace obojího?

Vedoucí střediska Koch, je známý občanům Lukovan svými poněkud tragikomickými výstupy.

Kochův dopis vyvěšený na stránkách obce, kde mě obviňuje z věcí, které jsem nenapsal a přestože na mém webu celou dobu viselo mé jméno i má adresa, tvrdil že to psal anonym.

Vysvětlení je možná snadnější než se zdá, snížená inteligence a neschopnost se orientovat v běžném textu a pochopit obsah několika odstavců.

Taky jeho zoufalé zvolání, že jsem prý napsal že “Svazek je cosi”.

Potíž je v tom, že právě pánové Koch a ing. Hájek(starosta Ostrovačic)ukazují, co se může stát se společností založenou z veřejných peněz, pokud se do ní dostanou podobná individua.

Myšlenka je dobrá, ale je třeba vymyslet, jak zabránit takovým lidem, aby si z nich neudělali trhací kalendář.

Totiž pro běžného občana, i když je v podstatě akcionářem, není možnost si zkontrolovat firmu, která byla založena de facto jím(v tomto případě zakládající obce, Svazek je sdružení členských obcí) a vypadá to, alespoň podle prohlášení jejich statutárních orgánů (ing. Hájek), že již si je stačili přivlastnit či zprivatizovat.

A že neslouží zájmům občanů, ale úzkému okruhu jakýchsi politických podnikatelů.

Aby tyto společnosti fungovaly tak, jak občané očekávají, tedy že budou hájit jejich zájmy, snažit se aby služby či zakázky byly provedeny co nejlépe a nejefektivněji, musí také existovat jejich kontrola.

V současné době není do nich jak nahlédnout, neprošel ani zákon rozšiřující pravomoci NKÚ, který toto měl umožnit a záleží jen na schopnosti našeho (obecního)vedení, nakolik bude schopno na ně dohlédnout.

A současné vedení obce dává jedinou garanci(KDU-ČSL), že na nic nedohlédne a spíše se bude snažit jakýkoliv nedostatek přehlížet. Proč, to nechám na každého fantazii, od pohodlnosti, po výlet paní starostky placený Svazkem, kdy najednou jako zázrakem názorově obrátila, až po nezodpovězené dotazy proložené výhrůžkami ing. Hájka co ještě za “benefity” našim zastupitelům poskytli.

Takže pojďme k jádru věci, kdo je Koch a proč má Svazek Ivančice jedno z nejvyšších stočných v zemi?

Pana Kocha jsme viděli v Lukovanech na veřejném zastupitelstvu vícekrát.

Dvakrát ještě za minulého vedení, na obou dvou jednáních jsem byl, i když mi v minulosti od paní starostky přišel dopis, že jsem se nikdy neozval, měl jsem dotazy a narozdíl od ní, přestože komentovala věci, kterých se nezúčastnila, jsem byl přítomen.

A odpověď na otázku, proč tedy platíme i vyšší stočné než lidé, kterým se o ně starají firmy, které dokáží vytvářet zisk a ten přerozdělovat akcionářům, dal hned na prvním zasedání veřejného zastupitelstva sám Koch, kterého se zúčastnil za tohoto vedení. Plamenný projev vůči lidem kteří se ptají a rychlá snůška lží(na můj projekt lukovanská drbna), které se ukázaly jako nepodložené a naprosto vylhané a poté vychvalování Svazku, že netvoří zisk a neposílá nikomu dividendy(je toto účel podnikání Svazku?) bez ohledu na výši stočného)a poté perlička.

Brzdil pan Tejkal budování kanalizace?

Toto je Lukovanský mýtus, tlačený lháři a dezinformátory jako je Koch či Palasová či ostatní špičky Lukovanské KDU-ČSL.

Jak se zjistilo později, bylo tam spousta úkonů které ještě museli v té době udělat.

Navíc pan Tejkal nebyl člověk který zdržoval, ale který zachraňoval.

Díky amatérizmu lidí ze Svazku, tedy Kocha, který je chráněncem ing Hájka se málem stalo, že jsme nedošáhli na dotace!

Pamatujete jak vykřikoval na zastupitelstvu, že není pravda, že by bylo umístění ČOV naplánováno někdy někde jinde než u rybníka?

A že kdokoliv to tvrdí, že je lhář.

Nakráčel tam v klidu pan Tejkal a ukázal mu veškeré podklady, včetně Plánu vodovodů a kanalizací, který je hlavním regulačním opatřením na základě které se uděluje i dotace.

V té době ani nemohla být schválena!

Co to znamená?

Přesně to, co tvrdím výše, že pan Koch je politický podnikatel, amatér, který si nedokáže ani zjistit základní informace o zakázce, svým velkohubým nadšením ale řeší problémy, zastrašuje vesničany, pouští na ně dezinformace a tím se snaží ovládnout situaci.

Patrně tenkrát, díky panu Tejkalovi, se dozvěděl o nějakém PRVK a nějakých pravidlech pro dotace, v rychlosti využil svých konekcí na kraji a naprosto proti pravidlům pro změnu PRVK toto poslal do aktualizace(pro úplnost, Svazek, tedy Koch tvrdí, že to byli oni kdo požádali o změnu, kraj zase že to byl kraj, patrně se vzájemně kryjí).

Pojďme k další lži.

Ten den stihl Koch ještě prohlásit, že již ministerstvo zemědělství má pro nás schválenou dotaci a že pokud to nestihneme rychle, že už další dotace nebudou.

Vedle toho, že je lživé tvrzení, že již další dotace nebudou, které patrně parmení z jeho neznalosti problematiky, bylo zajímavé podívat se na tvrzení o tom, že MZe, má již přiklepnutou dotaci.

Na můj dotaz mi přišla odpověď, s omluvou, že zjistit informaci trvalo déle než obvykle.

Přestože daná úřednice obeslala všechny oddělení, nikdo neměl ani tušení o tom, že nějaké Lukovany existují, natož aby někdo odsouhlasil nějakou dotaci!

A trošku té politické angažovanosti pana Kocha.

Přestože jej platíme za to, aby se staral o naše sračky, abychom je již víckrát neviděli, pustil se do politiky a zneužil tak peníze nás, občanů, které jsme věnovali na jiné účely, než aby ovlivňoval naše politické dění.

Pamatujete prohlášení, že řešíme kanalizaci jen proto, že nemáme rádi svého bývalého starostu?

Už to mluví o inteligenci pana Kocha, protože opozice vždy prosazovala studii, která by porovnala všechny dostupné varianty a vybrala tu nejvýhodnější a on na to narazil kalibr jako v restauraci.

Takže shrnuto, zakázka za 120 milionu nikdy neprošla přes žádného odborníka a byla prosazena díky klientelistickým konekcím a zneužití našich zdrojů, které jsme Svazku Ivančice poskyli.

Pokračování příště

napsal Miroslav Bartek


Dne: 28 června 2022


Na hlavní stranu