Lukovanská Drbna

Místo pro život

Zastupitelstvo
a rozložení sil v zastupitelstvu

Akce v Lukovanech

Zápisy z veřejných zasedání zastupitelstva

Lukovanská Blanka(souhrně o kanalizaci)

Odkazy na místní spolky

O projektu


Lukovanský spolekPřed Vánoci se lidé stresují z různých důvodů. Zatěžují je uzávěrky v práci, obtěžuje je účast na vánočních večírcích. Trápí se kvůli dárkům pro své blízké. Tráví hodiny pečením vánočního cukroví. Většina si neumí představit vánoční přípravu bez řádné ochutnávky svařáků na vánočních trzích…. no a samozřejmě je na pořadu dne i předvánoční úklid.

Ženy se mezi sebou provokují oznámením, která už má umytá okna, vysátý prach z knihovny, naleštěné domácí stříbro a podobné chuťovky, které si schovávají právě na předvánoční čas.

Myslím, že nic se nemá přehánět. Ani s úklidem. Když přijdete někam, kde je naklizeno tak, že to vypadá, že tam snad ani nikdo nebydlí, asi se tam necítíte úplně pohodlně. Podobně v místech, kde vše je na milimetry zarovnáno, kořenky podle abecedy, na první pohled má vše své přesné místo. To se pak člověk bojí čehokoliv jen dotknout, aby nerozlobil paní domácí.

Úklid by měl vést k tomu, že bez problému najdete, co hledáte. Že máte kam posadit návštěvu a že k tomuto místu vede přinejmenším bezpečná cestička, na které host o nic nezakopne, na nic se nepřilepí, nic si nepíchne do nohy. Díky občasnému úklidu můžete jíst všichni u společného stolu z čistého nádobí.

Předvánoční úklid je specifický tím, že ještě musíte najít místo, kam postavíte vánoční stromek a kam může Ježíšek nadělit dárky. A protože všichni víme o sobě, že jsme hodní, tak i vyneseme odpadkové koše, abychom druhý den měli kam nastrkat rozervaný obalový materiál.

A protože jsme se rozhodli se před vánoci kvůli ničemu moc nestresovat, můžeme s vámi sdílet fotky z naší štědrovečerní procházky. Zjistili jsme, že nejsme jediní, kdo se příliš nestresoval :-)
Napsala: Jana Bartková
Dne: 24. prosince 2019

Na hlavní stranu