Lukovanská Drbna

Místo pro život

Zastupitelstvo
a rozložení sil v zastupitelstvu

Akce v Lukovanech

Zápisy z veřejných zasedání zastupitelstva

Lukovanská Blanka(souhrně o kanalizaci)

Odkazy na místní spolky

O projektu


Lukovanský spolekMgr. Helena Palasová rozjíždí dezinformační kampaň proti svým voličům.

Jak jsem již informoval dříve, zaslal jsem žádost o sdělení informací za jakých okolností probíhal výběr místa pro čističku.

Nyní jsem obdržel odpověď, resp. neodpověď, kdy moje žádost, po skoro uběhnutí zákonné doby, kterou má obec na odpověď, byla přeposlána k posouzení Svazku.

Celkem nechápu, jestli paní starostka je jen mluvčí Svazku, nebo naším lídrem, ale co vím, zástupce svazku sám řekl, že místo vůbec neřešili.

Paní starostka bez jakýchkoliv skrupulí použila větu s odborníky na dehonestaci lidí, kteří mají starost o prosperitu obce a zajímají se o její budoucnost.

Rozjíždí politické hry, kdy se snaží rozpoutat mezigenerační boj, pomocí utajování informací s odkazem na (imaginární) opuštěné občany o které všichni ztratili zájem a nemají přístup k internetu.

Ještě jako třešničku na dortu používá jakousi podivnou analýzu GDPR která ji neumožnuje psát jména zastupitelů o čem a jak hlasovali.

Kolem kanalizace se vynořuje čím dál více nejasností a chci apelovat na současné vedení, že slepé následovaní paní starostky je může přivést do zbytečných problémů protože poslední rozhodnutí a podpis pod celou investicí ponese jména těch co se tam podepíší a ti také ponesou celkovou zodpovědnost.

Včera když jsem dostal odpověď na můj jednoduchý dotaz jsem se nestačil divit.

Moje první reakce byla, že jsem jen zakroutil hlavou a řekl si, na čem tam jedou?

Mají tam pernamentní mejdan?

Nebo jako malé dítě utíká paní starostka před zodpovědností za své činy a hledá ochranu u dospělých?

A začal jsem šířit odpověď po známých jestli tohle je normální.

Vedle posměšných připomínek na paní starostku a její inteligenci mi přišla tato rychlá analýza, uveřejním ji, klidně se pod ni podepíšu.

V dopise z počátku prosince 2018, adresovaný občanům Lukovan k problematice výstavby kanalizace a ČOV, sepsaným panem Petrem Kochem, vedoucím technikem  Provozu Rosicko, SVaK Ivančice, který byl publikován v posledním čísle Lukovanského zpravodaje a dále je zveřejněn na portále obce Lukovany www.lukovany.cz v sekci Kanalizace:


je mj. v odstavci 4 uvedeno (citace):

„Svazek si od Obce převzal základní dokumenty k přípravě projektu, což byl nový územní plán schválený Obcí a platný od roku 2012. V tomto územním plánu je zapracováno i umístění ČOV…“

Z výše uvedeného lze zcela „selským rozumem“ dovodit, že SVaK umístění ČOV nikterak odborně neřešil a na koncepci umístění ČOV se nepodílel, není tedy ani autorem tohoto řešení a nelze pravděpodobně ani SVaK přičítat „odpovědnost“ na tomto řešení. Naopak, z dopisu pana Kocha je zřejmé, že koncepci umístění ČOV plně převzali jako zadání od obce ve formě platného územního plánu.

Je tedy otázkou, co sleduje paní starostka postoupením žádosti ve věci sdělení informací, kteří odborníci a na základě jakých kritérií vybrali variantu umístění ČOV jako tu nejlepší, jak uvedla v úvodníku posledního čísla Lukovanského zpravodaje? Dle mého názoru na tyto informace nemůže SVaK odpovědět, neboť umístění ČOV neřešil, ale plně jej převzal od obce (respektive tehdejšího vedení).  Pokud tedy není paní starostka schopna na žádost odpovědět a předpokládám, že na postoupenou žádost neodpoví ani SVaK, lze se domnívat, že žádní odborníci neexistují a nikdo současnou variantu ani odborně neposuzoval!

V Lukovanském zpravodaji tak zazněla z úst starostky lež, nebo se skutečně odborníci najdou?

Dokument k přečteni zde

napsal Miroslav Bartek


Na hlavní stranu