Lukovanská Drbna

Místo pro život

Politické uskupení v Lukovanech
KDU-ČSL
Otevřené Lukovany

O projektu


Lukovanský spolekLukovanská KDU-ČSL se evidentně poučila.

Vypadá to, že se lukovanská KDU-ČSL poučila ze svých minulých nezdarů.

Například pokus vydat knihu o Lukovanech, pro kterou chtěla prostřednicvím své starostky Mgr. Palasové rezervovat 300 tisíc z obecního rozpočtu, přičemž vyšlo najevo, že firma, která měla knihu dodat si dodávku nacenila na částku okolo 100 tisíc.

Jak duchaplně poznamenala starostka na dotaz proč, protože se to tak prostě dělá. Jen bych připomenul, že v Kauze stoka v Brně, kterou si možná mnozí pamatují ze záběrů, kdy maskovaná speciální policejní jednotka vyváděla její hlavní aktéry z brněnského magistrátu v poutech, se jednalo o řádově procenta nadsazené nad skutečnou hodnotu zakázek.

Mezi obchodem a kostelem nechala starostka postavit betlém.

Protože zjistila, že její myšlenky narážejí jak kosa na kámen, jak u veřejnosti, tak i v zastupitelstvu, udělala to pro jistotu v tajnosti, bez vědomí zastupitelstva.

Ono ostatně, zastupitelstvo na nic ani nepotřebuje, má neomezenou finanční moc, kterou dostala hned na prvním zasedání, takže klidně může vládnout jako carevna se svým sborem privilegovaných, pořádat si občerstvovací dejchánky a ty si nechat proplatit prostřednictvím mimořádného rozpočtového opatření, i když i to je formalita.

Když se člověk podívá na celou “investici”, která údajně stála okolo sto tisíc, z čehož padesát tisíc přístřešek, který vypadá skoro stejně jako přístřešek pro automobil z hobby marketu, za dvacet tisíc aspoň ho zahřeje na srdci, že cena už není nadsazená o 200 procent ale jen o 100 a že se podařilo dostat lukovanské KDU-ČSL alespoň trošku pod kontrolu.

Pozitivní na tom je také to, že když už v roce 2020 šířili v Lukovanech lži, nenávist a různé manipulace či dezinformace, jak prostřednictvím zastupitelstva či Lukovanského zpravodaje tak nám aspoň zprostředkovali krásně komerční a plně hodnotné konzumní vánoce, s vánočními koledami z obecních tlampačů, bohatě zdobenými stromy a nazdobeným ježíškem nasvíceným vánočními světly.

Možná, v duchu politické kultury, které rozjelo toto zastupitelstvo by nebylo od věci, ještě příští rok prokládat jednotlivé koledy prohlášením jednotlivých zastupitelů, typem “Lukovany si rozvracet nedáme”, či “dejte naší práci klid” nebo akčnější “kdo není s námi, je proti nám”. Jen abych nebyl obviněn ze zbytečného oportunizmu.

Tady pod čarou bych přidal ještě poznámku.

Dlouho jsem nemohl pochopit co znamená proklamace lídra KDU-ČSL do krajských voleb “jsem jinej”.

Teď to již chápu.

Chtěl nás uklidnit, že on není jako ti lokální despotové, kteří nedbají na morálku, obchází zákony, kašlou na ústavu a základní hodnoty naší křesťanské civilizace.

Je prostě “jinej”

Myšlenka posezení za obchodem u kostela se mi líbí, občasné noční dýchánky se přesunou z autobusových zastávek do zastrčenější části obce, když ráno obecní zaměstnanci půjdou z garáží na úřad pro práci, můžou cestou posezení uklidit od rozbitých střepů, z nedochulených jointů si ubalit jeden na cestu, aby lépe přežili pracovní den.

Takže kdyby starostka předem představila svůj plán, že přístřešek je pro noční alkoholové párty(nejen), předpokládám že by měla podporu náš všech, kteří okolo těch zastávek bydlíme.

A přimhouříme při tom i oko, že ten přístřešek budí obavy, že je výrazně předražený.


napsal Miroslav Bartek


Dne: 5. března 2021


Na hlavní stranu