Lukovanská Drbna

Místo pro život

Zastupitelstvo
a rozložení sil v zastupitelstvu

Akce v Lukovanech

Zápisy z veřejných zasedání zastupitelstva

Lukovanská Blanka(souhrně o kanalizaci)

Odkazy na místní spolky

O projektu


Lukovanský spolekRecenze: Divadelní představení „Lékařské tajemství“

Za značného zájmu občanů, toužících po kulturním zážitku a díky Lukovanskému spolku jsme v sobotu 24.11 mohli zhlédnout velmi podařený kus ochotnického spolku Pozpátku v lukovanském kulturním domě.

Ochotnický spolek Pozpátku jsme již mohli vidět na lukovanských „prknech“ již podruhé a jako obvykle přivezli sebou velmi vydařený kus při kterém jsme se pěkně pobavili.

Celá scéna, opatřená velmi pěknými kulisami, se odehrávala v soukromém domě, kde sídlily ordinace zubaře a psychologa.

Díky rekonstrukci domu musely být ordinace sestěhovány k sobě a odděleny slabou příčkou poskytující zajímavou zápletku ve které se střetávali rozvedený zubař, chodící si pro útěchu ke kolegyni psycholožce, jeho bývalá žena, hledající kde by se ještě co dalo utrhnout a získat, nová zdravotní sestra vyhlížející novou lásku, bojácná pacientka hledající svého otce, s dámami rychle a lehce se seznamující kamarád a majitel domu, snažící se zdvihnout všem nájem, který netuší že je otcem dospívající dcery.

Podle mého neodborného odhadu, mohlo být v sále 70 až 80 velmi dobře se bavících lidí a jediné co kazilo tu správnou zábavu, respektive chyběla ta správná tečka, že o přestávkách nebylo se čím posilnit, protože celkem nelogicky v sobotu v podvečer zůstala místní restaurace zavřena.

Podle toho co jsem slyšel, obec dotuje místní hospůdku, protože je chápána jako služba občanům.

Ona asi vesnice bez hospody není vesnice.

Ale jsou nastavena nějaká pravidla vyplácení této dotace?

Je služba občanům to, že hospůdka zůstane uzavřena v sobotu v podvečer a ještě v době kdy je kulturní akce za velké účasti občanů?

Nebylo by dobré, aby obec stanovali podmínky udělení dotace třeba tím, že bude jasně stanovená pracovní doba která se bude dodržovat?

Kdyby tímto způsobem přispíval kraj na autobusovou dopravu, asi by brzo hromadná doprava přestala existovat.

A ještě se mi vtírá jedna myšlenka.

Lukovanský spolek již poněkolikáté přiblížil divadelní kulturu až k nám do obce. A množství lidí, kteří se akce zúčastnili byl vyšší, než kolik jich přijde do restaurace na pivo.

Je vidět že v obci je zájem nejen o klasickou pivní a štamprlovou kulturu ale i o tu divadelní.

Já osobně bych tyto akce chápal také jako službu občanům a ostatně, jsou obce co podporují veškeré aktivity svých lidí a neúčtují si peníze na pronájem prostor při podobných, nevýdělečných činnostech.

Tady šel spolek do obrovského rizika, zaplatit ochotníkům, pronájem sálu a vytápění. Otázkou je, pokud by se některá akce nevyvedla, zda by byla další.

Každopádně, chtěl bych poděkovat spolku za hezkou kulturní akci a hlavně aby následovaly další!

A také, aby se vždy našlo spousta ochotných lidí, kteří přispějí potřebné peníze na pronájem a topení.


Na hlavní stranu