Lukovanská Drbna

Místo pro život

Zastupitelstvo
a rozložení sil v zastupitelstvu

Akce v Lukovanech

Zápisy z veřejných zasedání zastupitelstva

Lukovanská Blanka(souhrně o kanalizaci)

Odkazy na místní spolky

O projektu


Lukovanský spolekDěkujeme občanům sdruženým ve SVAK Ivančice,

Děkujeme všem občanům sdruženým ve SVAK Ivančice, že jsou ochotni se spolupodílet na předražených a na provoz náročných řešení.

Jak nám již v minulosti bylo sděleno zástupcem Svazku, panem Kochem, nemůsíme si dělat zbytečné vrásky kvůli stočnému.

Náklady na stočné je rozpočítávano mezi členské obce a její občany solidárním systémem.

Pokud náklady na svod a čistění jsou v jedné obci vyšší, v druhé nižší, toto se zprůměruje a je rozděleno solidárním systémem mezi občany. Občané tedy nemuší mít strach, že pokud někde budou vyšší náklady na stočné, použité technologie náročné na provoz či údržbu, nic se neděje.

Jejich kapsu to až tak moc neovlivní.

Sice v některých obcích se vzbouřili, vše si pohlídali, aktivní zastupitelé se postarali o nízké paušály, jako příklad uvedu obec Stanoviště, ale to je naštěstí jen kapka v moři.

Je zbytečné mít pozorné zastupitele, kteří by se zajímali o náklady, udržbu a použité technologie.

Cena se nerozdělí mezi pár set obyvatel s omezenými zdroji, ale mezi tisíce, možná desetitisíce odběratelů!

Skoro si člověk říká, proč v některých obcích zastupitelé tak hrotí vše okolo odpadních vod?

Proč se vůbec snaží?

Není lepší se nechat unášet v náručí SVAK Ivančice, o nic se nestarat, ani nemrknout okem když se cena investice změní o 40%, tedy 50 miliónů v 600 hlavé obci, brát si svou odměnu, nohy na stole a jediné o co se starat tak včas udělat rozpočtový dodatek, aby bylo na občerstvení a pohoštění tak jako je to v obci Lukovany.

Sice některé obce na severu země si protlačili zrušení solidárního systému platby, ale to starostové obcí zatlačili na vodárenské společnosti, které jsou ty zlé, jak říkal pan Koch a tvoří zisk a posílají dividendy akcionářům.

Nám se to stát nemůže, sice budeme mít vyšší stočné než v těch zlých společnostech, které zvládnou zpracovat vodu a vytvořit zisk k přerozdělení za nižší cenu než náš SVAK Ivančice, ale zase máme dobrý pocit, že to tak něják zůstane doma, že si něco přerozdělí správní orgány společnosti, tedy politici a ti to nějak přednesou a vysvětlí svým občanům.

Jsem přesvědčen že tito starostové budou ochotni pro nás občany Lukovan bojovat až do konce sil.

Že když se bude muset zvednout stočné kvůli obcím které mají méně inteligentní zastupitelstvo a zvolilo tu nejdražší variantu, dokážou svým občanům vysvětlit, že je v jejich zájmu aby platili o procenta, nebo desítky procent více za stočné než je nutné.

Že budou riskovat své posty v orgánech společnosti, na kterých jsou jen díky tomu, že je občané v jejich obcích zvolili, protože ti pochopí, že musí šáhnout hlouběji do peněženky a s nadšením to udělají.

A nebou tlačit na změnu solidárního systému.

Nebo je to jinak?


napsal Miroslav BartekNa hlavní stranu