Lukovanská Drbna

Místo pro život

Politické uskupení v Lukovanech
KDU-ČSL
Otevřené Lukovany

O projektu


Lukovanský spolek



Standardy 21 století.

V průběhu pondělního zasedání se hlasovalo i o tom zda uveřejňovat informace ze zasedání na lukovanském webu.

To co je v jiných obcích či městech naprostým standardem, totiž že obce uveřejní zápis, některé dokonce i záznam ze zasedání, aby tak učinili jednání obce co nejprůhlednější a bylo veřejně k nahlédnutí aby se občané lépe orientovali v práci zastupitelů které zvolili.

Oficiální zamítavé stanovisko k otevřené politice informací lukovanské koalice pod vedením KDU-ČSL bylo, že mnozí starší občané nemají internet.

V diskuzi jeden pán nechal zdvihnout ruky těch co mají internet, a zdvihl se les rukou v řadách našich spoluobčanů.

Další zajímavá připomínka byla taky k hlasování obce o otvírací době sběrného dvora.

Pokud se totiž nemá zveřejňovat průběh jednání zastupitelstva na lukovanském webu kvůli diskriminaci starších občanů, pak proč byla vyhlášena tato anketa, které se evidentně také nemohli zúčastnit?

Já si taky nemůže pomoct vsunout připomínku, ale vize kdy se společnost přizpůsobuje těm nejslabším jedincům nebude ta nejlepší.

Pamatuji si v dětství, v oddíle, že jsme slabším klukům pomáhali a nedokážu si představit, že bychom si řekli, že když to nezvládají, tak to nebudeme zvládat taky.

Možná toto je nová vize sociálního cítění KDU-ČSL pro 21té století, nepomáhat slabším ale přizpůsobit se jim.

Že společnost zpomalí a přizpůsobí se tomu nejpomalejšímu.

Navíc to, že se vše bude zveřejňovat v elektronické podobě, neznamená že by to nemohlo vycházet i jako jsme zvyklí v lukovanském občasníku.

Navíc neexistuje důvod proč by to nešlo.

Oficiální web obce je na takzvaném redakčním systému, jehož základní obsluhu, to znamená vložit článek, něco opravit, vymazat, zvýraznit, změnit barvu, zvládne i běžná administrativní síla, navíc si troufám tvrdit, že paní co dělají na obci jsou zoceleny prací na státních aplikacích, které jsou daleko uživatelsky nepřívětivější než redakční systém vyvinutý soukromou firmou.

Velmi zajímavá je i situace, kdy do tábora inkvizitorů se přidal i ajťák, místostarosta obce Lukovany Jan Pelc, který donedávna tvrdil že chce mít vše na internetu a s oblibou říkám, že to je první ajťák kterého znám, který se postavil proti podstatě internetu, tedy svobodnému šíření informací.

A otázkou zůstává, k čemu potřebujeme onen optický kabel, pokud jeho postoj k šíření informací se ve společnosti stane standardem a informace které by jím měly proudit zmizí a budou jen v papírové podobě nebo omezeně na vývěsce?

Budeme mít rychlou linku na sledování porna? Je toto vize KDU-ČSL pro 21té století?

    Člověk navíc nemusí mít analytické myšlení aby si seřadil pod sebe to nejdůležitější a dokázal udělat velmi rychlý závěr:
  • Informace na oficiálních stránkách Lukovan by bylo možné kdykoliv dohledat, zjistit jak a kdo hlasoval, jak se k čemu vyjádřil.
  • Koalice pod vedením KDU-ČSL se tomuto brání, nechce zanechat elektronickou stopu pro budoucí generace
  • V obci se chystá investice ve výši minimálně 100 miliónů.

Co vás napadne když si přečtete tyto body?

napsal Miroslav Bartek


Na hlavní stranu