Lukovanská Drbna

Místo pro život

Zastupitelstvo
a rozložení sil v zastupitelstvu

Akce v Lukovanech

Zápisy z veřejných zasedání zastupitelstva

Lukovanská Blanka(souhrně o kanalizaci)

Odkazy na místní spolky

O projektu


Lukovanský spolekVolby do obecních zastupitelstev

Volby do obecních zastupitelstev se kvapem blíží a na to jaká to bude pro Lukovany revoluce máme podivuhodně málo informací.
Chodím po vesnici a vyptávám se, nikdo nic neví a když ví, tak to jsou nepodložené informace které se značně liší.
To co je jisté, že se nám zastupitelstvo obmění a s novými lidmi se patrně změní i pohled na správu obce.
Takže aniž si to jsme ochotní připustit, stojíme před výrazným milníkem.
Já osobně jsem zvolil Lukovany kvůli klidu, kráse lokality a značce slepá ulice 2km před vesnicí, samozřejmě i kvůli pohodlné dostupnosti z Brna.
A samozřejmě taky kvůli okolí, protože jsem vášnivý turista a měsíčně našlapu desítky, někdy stovky kilometrů.
Pro někoho jiného to můžou být zase jiné důvody.
A právě o to se v těchto volbách bude hrát.
Z neověřených zdrojů se mi podařilo zjistit i první údaje.
Že do voleb půjdou tři seskupení, z několika málo jmen ke kterým jsem se dostal některé budí důvěru, mají zkušenosti aby vedli obec, někteří třeba zatím zkušenosti nemají, ale zasloužili by si dostat šanci a pak jsou tam i kontroverzní jména lidí, kteří ještě před nedávnem se pohybovali pešky i vozem ožralí, napadli rodiny s dětmi na procházkách, rozbíjeli vybavení obce a soukromý majetek.
U těchto lidí je otázkou, jestli dokázali projít natolik rychlou proměnou, abychom jim mohli dát důvěru a svěřit ke obec ke správě.
Problém je, že asi málokdo zná všechny kandidáty a tak zpravidla se se zorientuje tím, že vidí na kandidátce někde vzadu známé jméno, a řekne si, toho znám a zvolí toto hnutí.
Z klidného místa k životu, kde nemáte strach pustit děti na ulici se přes noc může stát nebezpečná zóna kde místo malých branek budeme muset budovat před domy vysoké ploty s ostnatým drátem v kombinaci s protipěchotními zátarasy.
Proto je dobré věnovat volbám do obecních zastupitelstev maximální pozornost a volit podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a nespolehnout se jednoduché odškrtnutí hnutí ale nejspíš se důkladně věnovat výběru kandidátů a vykroužkovat je.

napsal Miroslav Bartek

Zpět na hlavní stranu