Lukovanská Drbna

Místo pro život

Zastupitelstvo
a rozložení sil v zastupitelstvu

Akce v Lukovanech

Zápisy z veřejných zasedání zastupitelstva

Lukovanská Blanka(souhrně o kanalizaci)

Odkazy na místní spolky

O projektu


Lukovanský spolekSituace kolem čističky se začíná vyjasňovat,

jsou známy další informace, jak to s plánováním skutečně bylo!

Byli jsme svědky, jak na veřejném zastupitelstvu paní starostka Mgr. Helena Palasová prohlásila, že když nechceme čističku, tak nám zařídila přečerpávání do Vysokých Popovic. Že pan Koch má v práci problémy a ještě jako třešničku na dortu, že Svazek už s námi nechce nic mít.

Dostal jsem odpověď ze Svazku na své dotazy a musím konstatovat, že jsem byl korektností a rozsahem mile překvapen.

Dopis analyzuji a příští týden uveřejním komentář.

Nic z toho co, tvrdí paní starostka, není pravda.

Neexistovali žádní odborníci, obec tlačí na sílu variantu ČOV pod rybníkem, bez jakékoliv studie, jak ekonomické, tak dopadů na životní prostředí a Svazek jen respektoval přání obce v podobě územního plánu, který však deklaroval soulad s plánem rozvoje vodovodů a kanalizací kraje, kde je však ČOV na Lukovanském potoce. Obec tento rozpor neřešila a uvedla některé v mylné přesvědčení, že ČOV je tam, kde byla v minulosti plánována. Ani Svazek netuší, proč obec tuto změnu provedla. Následné kroky, které již Svazek realizoval konal řádně, ale bohužel na základě, se kterým mnozí nesouhlasí.

Jak jsem zjistil od lidí, co dlouhodobě dohlížejí na dotace, neúprosně se hodnotí splnění podmínek datačního titulu a podle toho se přiklepne. Pokud nejdůležitější body dotačního titulu jsou ignorovány, asi každý trochu soudný člověk má představu, jak takováto žádost dopadne. Pochybuji, že se hodnotící úředníci dají „ukecat“ imaginárními odborníky, lež přeci zpochybňuje důvěryhodnost.

Co jsem ještě pochopil z celé situace a kontextu dopisu je to, že starostka se snaží manipulovat všemi a předává všem nepravdivé či zavádějící informace, rozhodně Svazek má stále snahu s obcí spolupracovat.

Navíc varianta přečerpávání jinam je z ministerského popudu na stole již delší dobu, protože prostě nechápou, proč by tři malé obce, které jsou relativně blízko, měly mít každá svou čističku a v žádném případě to není záchranný kruh, co nám háže paní starostka, jak nám ho prezentuje.

Je vidět, že i na dalekém ministerstvu zvažují různé možnosti pro Lukovany, přestože obec se snaží bez jakékoliv studie, ale i diskuze, protlačit variantu, se kterou mnozí nesouhlasí. Nebyla jim dána možnost se vyjádřit, protože vše bylo tak nějak potichu, zmatečně deklarováno, že v souladu s Plánem rozvoje vodovodů a kanalizací a hlavně, vše bylo na úřední desce. Škoda, že je vše tak hloupě rozjeté. Po přečtení dopisu jsem přesvědčen, že Svazek by byl dobrý partner do diskuze při hledání nejoptimálnější varianty.

Podrobnější informace budou následovat zanedlouho

napsal Miroslav Bartek


Na hlavní stranu