Lukovanská Drbna

Místo pro život

Zastupitelstvo
a rozložení sil v zastupitelstvu

Akce v Lukovanech

Zápisy z veřejných zasedání zastupitelstva

Lukovanská Blanka(souhrně o kanalizaci)

Odkazy na místní spolky

O projektu


Lukovanský spolekUstanovující schůze zastupitelstva.

Dnes, 29.10.2018 proběhla první veřejná schůze zastupitelstva.

Byl vidět velký zájem občanů, sál se před šestou hodinou večerní rychle zaplnil, všechny místa k sezení byla obsazená a u dveří postával ještě hlouček občanů.

Schůzi začal dosluhující starosta Jan Vyhnalík, noví zastupitelé složili slib věrnosti České republice a občanům Lukovan a poté na základě návrhu si zvolili nového starostu, paní Palasovou.

Co bylo velmi pěkné a příjemné, při slovech slibuji se nová zastupitelka za hnutí Za Lukovany veselejší Martina Bulíčkova jako jediná otočila směrem do sálu a nám občanům řekla slavnostně „slibuji“ zatímco ostatní noví zastupitelé to prohlásili jen do protokolu před podpisem k odstupujícímu starostovi.

Dalším bodem bylo hlasování o místostarostovi.

Paní Bulíčková navrhla pana Nesrstu a nová paní starostka navrhla pana Pelce.

Tady došlo k trošku zmatečné situaci kterou rozstřihl pan Nesrsta, který prohlásil že o jednotlivých návrzích se má hlasovat jednotlivě(bylo vidět že technickou stránku jednání má nastudovánu) a po několika neúspěšných pokusech se povedlo zvolit nového místostarostu, kterým se stává pan Pelc.

Poté se začaly dělit funkce ve výborech, finanční výbor získala slečna Kuchyňková a kontrolní výbor slečna Smutná.

O dalších výborech se bude hlasovat na příštím zastupitelstvu z důvodu kádrových nedostatků.

Omlouvám se za hrubý popis jednání, předpokládám že v nejbližších dnech se objeví na Lukovanských stránkách včetně poměrů hlasování, ale myslím že podstatná věc, co jsme se dnes dozvěděli bylo, jak asi budou vypadat příští jednání zastupitelstva.

V diskuzi se paní zepředu optala, proč, když Mládí vpřed získalo dva zastupitele a za Lukovany veselejší také dva, proč oni vedou dva výbory, zatímco lidé se zkušenostmi, jako pan Nesrsta či paní Bulíčková jsou postaveni mimo hru a o jejich zkušenosti nemají zájem.

Slečna Smutná hned kontrovala, proč si myslí, že nemá zkušenosti, zatímco pan Nesrsta se snažil situaci vysvětlit, že mu byla nabídnuta pozice ve finančním výboru, ale že v rámci mailové komunikace, při které se budoucí zastupitelé domlouvali ji explicitně neodmítl, ale že by radši využil své pracovní zkušenosti z velkých projektů a navrhoval že by vzal ten kontrolní výbor.

A že si myslí že holky jsou schopné a že to zvládnou.

Na což paní Bulíčková řekla, že mailová komunikace skončila s tím, že finanční i kontrolní výbor dostali zástupci Mládí vpřed.

Nám občanům Lukovan nezbývá než doufat, že se na nás rychle vyučí a získají všechny potřebné zkušenosti ad hoc.

Osobně nechápu důvod, na takto malé obci, kde ohodnocení pro člena nějakého výboru není až tak oslňující a spíše by člověk čekal že se posty rozdělí podle zkušeností, schopností.

Ale nechci předbíhat, o slečně Kuchyňkové jsem se o jejich zkušenostech, znalostech či vizích nic nedozvěděl, odmítla je poskytnout s odvoláním na GDPR a slečnu Smutnou jsem nedokázal vyslechnout z jednoduchého důvodu, že nemají na brance zvonek

Ale nechci předbíhat, třeba se pro zástupce hnutí za Lukovany veselejší, kteří mají životní i profesní zkušenosti s investicemi a projekty nakonec najde post v nějakém podvýboru pro životní prostředí či kulturu.

Úplně na závěr se přihlásila paní Srníková a řekla, že v podstatě o nikom nic nevíme a že by bylo dobré, aby každý řekl pár slov co chce pro Lukovany udělat.

Což byl i důvod proč jsem založil tyto stránky.

Přiblížit občanům Lukovan kandidáty co se ucházejí o místo v zastupitelstvu.

Pan Nesrsta navrhl, aby tento bod byl ponechán na příště.

Takže příště každopádně bude zajímavé téma.

I ti, co nechtěli prozradit co chtějí pro nás udělat a sdělit nám své myšlenky a ideály by měli předstoupit a říct to, anebo v horším případě se odvolají na GDPR a odmítnou promluvit.

Každopádně, atmosféra byl osvěžující, mírně vyhrocená a doporučuji všem občanům Lukovan, aby na příští zastupitelstvo určitě dorazili a podívali se na ty, kterým dali důvěru a podpořili je svou přítomností a ukázali jim, že jim věci veřejné nejsou lhostejné.

V tuto roční dobu je již šest hodin tma a v televizi nic stejně nedávají, hospoda nejspíš bude taky v tuto dobu zavřena, takže proč sedět doma?

napsal Miroslav Bartek


Na hlavní stranu