Lukovanská Drbna

Místo pro život

Politické uskupení v Lukovanech
KDU-ČSL
Otevřené Lukovany

O projektu


Lukovanský spolekPostřehy ze zastupitelstva: Obchod a Zbox(březen 2021)

Nájemci obchodu panu Tuanovi bude letos končit smlouva a tak přišel čas na její prodloužení.

Jelikož do výběrového řízení se nepřihlásil nikdo jiný, jen současný nájemce pan Tuan, bylo to jednoduché.

Starostka žádost podpořila a na základě žádosti současného nájemce navrhla prodloužení smlouvy na deset let.

Při diskuzi se přihlásila paní Kuchyňková(KDU-ČSL)a navrhla smlouvu na 5 let.

Celkem mě zajímalo, proč, když všichni jsou se současným stavem obchodu spokojeni, svou myšlenku ničím nepodpořila, jen prostě řekla že navrhuje pronájem na pět let.

Diskuze bohužel skončila, a tak se šlo rovnou na hlasování, nikdo ze zastupitelstva se nezajímal proč, slečna Kuchyňková poslušně zvedla ruku, místostarosta nepřekvapil, ten vždy zdvihne ruku bez toho aby se nějak zajímal(připomenu zde veselou situaci kdy z klimbu zdvihl ruku pro návrh opozice a proti návrhu starosky a příslušným ďubnutím byl upozorněn na omyl a muselo se hlasovat znovu) a tentokrat neměl komplikovanou situaci nějakými protinávrhy.

Je to víceméně ukázka práce tohoto zastupitelstva.

Žádné velké myšlenky, radši žádná diskuze a pro jistotu zdvihnout ruku pro všechno co navrhne klika KDU-ČSL a moc se nevyptavat aby na něj nebyli nahodou poštvání občani Lukovan a nebyl prohlášen za veřejného nepřítele na kterého se může bezpečně vše hodit,.

Z-box

Další zajímavý bod byl z-box.

Osobně jsem si myslel, že to bude formalita ale nebyla.

Z=boxy vznikají všude po okolí, boxy kde si šlověk může nechat doručit svůj nákup z eshpu, nemusí jezdit do Zbýšova či Zastávky.

Jak jsme se dozvěděli, dva občané Lukovan se ozvali s námitkami ohledně umístění a na toto téma se rozpoutala i diskuze v sále.

Údajně z důvodu, že dojde ke zvýšení provozu.

Je to možné, dnes každý kvůli 150m skočí raději do auta, než aby šel pěšky.

Ale tady je otázka.

Místo toho aby to obec řešila hned a zjistila od občanů co chtějí či ne, proč to nechávají až na schvalování.

Chápu že chtít po našich zastupitelích, především těch placených, jako paní starostka Palasová či místostarosta Pelc, aby se za ty peníze, co dostávají od nás občanů, dělalí víc než se sešli 4x do roka(a ještě hned po hlasování utekli(Jan Pelc)a neposlechli si diskuzi), je troufalé.

Ale tím by se dalo vyřešit spousta nepříjemností.

Nebojte se!

Ještě si neodpustím poznámku k tomu jak probíhá veřejné zastupitelstvo v Lukovanech.

Máme placeného místostarostu Jana Pelce, který je(podle rozhovoru který mi poskytl v minulosti) zběhlý v it a je dokonce placen za it servis v rámci obce.

Podle mého názoru by měl být schopen připravit online jednání s tím že kdo chce tak ať přijde do sálu.

A právě k tomuto by měl být užitečný, ne dělat věci, které zvládne absolvent základní školy, tedy vložit do nějakého redakčního systému text.

Když jsem toto okomentoval na sociálních sítí, už byla výhružka trestním oznámením(Jan Pelc).

A to za to, že se odvažuji veřejně komentovat hlášení místního rozhlasu, které je podle něj vyzrazování utajených infomaci!

Tyto excesy by měly být varováním, kam nás tyto individua chtějí směrovat a jak si představují fungování celé spolčenosti a jak by podle nich měl vypadat právní rámec.

Právě velmi podobné typy a “osobnosti” ženou celé regiony v různých částech světa do záhuby, rozdmýchávají lidskou nenávist, jindy dobří křesťané začnou vyhrožovat házením kamenů do oken a končí to střelami do hlavy ve zmoli za vesnicí.


napsal Miroslav Bartek


Dne: 11 března 2021

Na hlavní stranu