Lukovanská Drbna

Místo pro život

Politické uskupení v Lukovanech
KDU-ČSL
Otevřené Lukovany

O projektu


Lukovanský spolekNedůvěra vedení obce. Starostka v podmínce

Čtyřmi hlasy proti třem byl vložen bod do veřejného zasedání zastupitelstva o hlasování o důvěře pro starostku obce.

Důvod je ten, že starostka se prostě utrhla z řetězu a již nesdělovala ani konzultovala žádné své kroky ani se svými koaličními partnery z Mládí vpřed.

Jak jsme se dozvěděli při projednávání tohoto bodu, zatímco deklaruje že vyslyší každého, není to pravda.

Není jasné jak rozhoduje, dělá ukvapené rozhodnutí a neřeší ani priority, které si dali do svých programových prohlášení.

Tak jsme se například dozvěděli od jedné z kandidátek z KDU-ČSL, že se na svých schůzích bavili o cyklostezce která měla vést “za humny”, aby spojila oba konce vsi a vedla klidnější trasou kde by se bez obav mohly pohybovat děti.

Zastupitelka Bulíčková popisovala situaci, kdy přišla za starostkou a přinesla jí návrh na vybudování mokřadu který rovnou hodila do koše.

Většina z nás si pamatuje slovo starostky z Lukovanského zpravodaje, kdy navzdory tomu co všichni víme, brojila proti mokřadům, že prý někde slyšela že jsou na nic.

Jan Pelc, místostarosta si zase získal srdce nás voličů tím, že slíbil, že bude řešit polní cesty v okolí Lukovan.

Nejenže neřešil a neřeší, ale společně se starostkou se postavili proti jakémukoliv řešeni! Jak jsme se dozvěděli, jedná se zhruba o 3 tisíce metrů zaoraných, či jinak zničených obecních cest!

Ale jak cupovali jednoho nešikovného stavebníka, když přesáhl do obecního o 20 centimetrů a zabral neoprávněně 1m2 obecního pozemku.

To hned byl zvlášť bod na zasedání a půl hodiny plamenných projevů paní starostky o preventivním postihu!

A proč se podle starostky neřeší zaorané místní cesty?

Protože je to moc složité a vedoucí provozu prý neměl čas.

Do toho ještě pochybné zakázky pani starostky.

Připomenu knihu o Lukovanech, o které se provalilo, že firma ji měla udělat za sto tisíc, paní starostka chtěla rezervovat 300 tisíc.

Za zmínku stojí i garážové stání za sto tisíc za obchodem, které je naštěstí alespoň občas využíváné Lukovanským spolkem.

Hurá akce paní starostky, o které také nikdo nevěděl skončila jak skončila.

Jak přiznala na zastupitelstvu, přesvědčila řezbáře z Vysokých Popovic aby sochy(za cca 40 tisíc) udělal z čerstvého a dřeva a nyní jsou poškozené a jsou na renovaci.

Možná jak řekl vtipně prohlásil jeden ze sousedů, je to tak pořezat a hodit do kamen. A další kapka, starostka bez toho aby někoho před tím uvědomila, na zastupitelstvu oznámila, že nechala udělat projekt na workoutové hřiště.

Nějací blíže nespecifikovaní “mladí” prý za ní přišli a řekli jí že ho potřebují.

Jen připomenu, veškerý stop na investice vyhlásila starostka kvůli výstavbě kanalizace, která se nezpožďuje kvůli občanům, ale kvůli KDU-ČSL, protože bez změny krajského územního by nebyla žádná dotace.

Ať již na nesmyslných aktivitách, se zbytečně vydaly statisíce korun, nemluvě o tom že obec vybrala nejdražší variantu na výstavbu kanalizace, která typicky připomíná českou snahu co nejvíce zakázky prodražit a z nich vytěžit.

Co také popudilo zastupitele, že v době nejtěžší koronavirové pandemie, místostarosta Pelc, který je placen i za it služby pro obec, odmítl udělat online zastupitelstvo a odvolával se na své blíže neurčené známé ze školství, kteří prý tvrdí, že cokoliv online je nesmysl.

Patrně to byli ti samí, o kterých ministr Plaga řekl že jsou líní a neschopní a že je nechá vyhodit.

A samozřejmě to nezapomněl v Lukovanském zpravodaji patřičně proprat.

A it služby v obci Lukovany jsou taky podivná aktivita. Co je jejich náplní mi není jasné když ne právě takové aktivity.

Možná si jimi paní starostka kupuje loajalitu za naše peníze.

Co se týče Lukovanského zpravodaje, proti výpadům ať již paní starostky či pana mistostarosty se nelze účinně bránit.

Lukovanský zpravodaj je tvrdě cenzurovaný, pokud někoho propírají, není možné se proti tomu ohradit a napsat vysvětlení.

V podstatě jediné přípustné témata jsou opěvování KDU-ČSL a jejích vedení v obci a přepisování článků z konspiračních, proruských webů.

Ostatně i outworkové hřiště budí pochybnosti.

Není zase za tím snaha něco vybudovat místo za 100 tisíc tak za 300 jako to bylo s tou knihou?

Tyto důvody vedly k tomu aby nadpoloviční většina zastupitelů hlasovala pro přidání bodu na jednání zastupitelstva.

Bod navrhl pan Nesrsta a v průběhu jednání se mu paní starostky zželelo a navrhl místo hlasování udělit podmínku pro paní starostku a dát jí ještě měsíc.

Což prošlo 4 ke 3.

Stačí se za tu dobu změnit?

Začne ctít zákony, připustí aby byly nastaveny nějaká rozumná pravidla pro Lukovanský zpravodaj a přestane se chovat k obecním financím jako feudál a despota?

Začne plnit volební sliby své strany?

Ať dopadne budoucí hlasování jakkoliv, měli by naši zastupitelé popřemýšlet, zda neomezené právo rozhodovat o financích prostřednictvím rozpočtových opatření, je to správné a zda je neomezit jako v okolních obcích jen na nějaké minimum, nutné pro základní chod obce a o zbytku vždy hlasovat a diskutovat na veřejném jednání zastupitelstva.

Jak ukázala zkušenost s Mgr. Palasovou, v něčích rukách je to nástroj stejně nebezpečný jako sirky v rukách děti.


napsal Miroslav Bartek


Dne: 7.6.2021


Na hlavní stranu