Lukovanská Drbna

Místo pro život

Politické uskupení v Lukovanech
KDU-ČSL
Otevřené Lukovany

O projektu


Lukovanský spolekProč již dávno není v Lukovanech čistička odpadních vod?

Za vším stojí amatérizmus a neschopnost lidí ze Svak Ivančice(Koch, ing. Hájek(starosta Ostrovačic)

Jakkoliv se následující stránky budou zdát nepravděpodobné, a neuvěřitelné, vše informace zde poskytnuté jsou oficiální informace získané na základě dotazování podle zákona 106 o svobodném přístupu k informacím.

Na začátku byla studie na základě ní bylo vybráno jako nejvhodnější místo k umístění čističky odpadních vod do údolí pod Lukovanskou hospodou.

Takto byla zanesena i do Plánu rozvoje vodovodů a kanalizací jihomoravského kraje (PRVK) a na něj odkazoval i územní plán obce Lukovany.

Zanesení v PRVKu má garantovat, že i v případě, že nějací kmotři a jiné pochybné figurky budou chtít změnit umístění, budou muset obhájit, proč je nové umístění výhodnější.

Záznam v krajském územním plánu byl změněn až(!) v únoru roku 2020!

Do té doby nebylo možné čerpat jakoukoliv dotaci, protože všechny dotace určené na výstavbu kanalizací a ČOV předpokládají soulad s územním plánováním.

Jen připomenu že zástupce Svazku, Koch, tvrdil roky před tím, že má připravenou dotaci na Ministerstvu zemědělství, což ministerstvo na můj dotaz negovalo a dokonce řeklo že o žádných Lukovanech nikdo nic neví.

A teď ke zjištěním jak byl změněn záznam v PRVKu.

Většina občanů má úctu k institutu starosty a tak kdyz starostka Mgr. Palasová prohlásila, že umístění navrhli na slovo vzatí odborníci a že podrobně prozkoumali všechny varianty vybrali tu nejlepší, každý to bral jako fakt.

Jako zvídavý občan jsem se dotázal a přišla mi poněkud zmatená odpověď, že oni odborníci byli naši zastupitelé, kteří odsouhlasili memorandum že kanalizaci a ČOV postaví společně se Svak Ivančice a že obec použije vlastní prostředky 29 milionů.

Podotýkám že nikdo nebyl odborníkem přes kanalizace ani ČOV a ani tato deklarace neměla žádnou právní závaznost.

Za čas se ještě vynořila informace, že dražší, nejvýhodnější a náročnější variantu začala starostka podporovat až poté, co jí za SVAK Ivančice poprvé na úřadě navštívil p. Koch a posychrovali si to zaplacením dovolené maskovanou za krátkou návštěvu ČOV v cizině(otázkou zůstává co poskytla dalším zastupitelům, Svazek odmítl odpovědět s poukazem že je soukromou společností a vyhrožoval trestním oznámením).

Protože se mi odpověď nepozdávala, podal jsem v souladu se zákonem prostřednictvím obce stížnost nadřízené obci(kraj).

Jelikož na kraji se nekolik měsiců nic nedělo, dotázal jsem se tam na stav stížnosti a ti mi odpověděli, že nic jim z obce nedošlo.

Jako správní delikventi, protože bylo jasné, jak by museli odpovědět, stížnost nepřeposlali ale hodili do koše.

Také mi poradili abych kontaktoval kontrolní orgány obce.

To jsem provedl, nejdřív úřednice Petrčková(interně patrně přezdívaná “administrativní chyba”) odmítla přeposlat můj podnět, s tím že neobsahuje náležitosti podle paragrafu 106(toto s tím vůbec nesouviselo, občas si říkám co tam berou), až na mou urgenci toto přeposlala.

Z kontrolního orgánu, kde se patrně nacházejí dámy Smutná a Kuchyňková a pan Kazda(Mládí vpřed) mi přišla poněkud zmatená odpověd.

Na stížnost, že danou stížnost zašantročila starostka a neposlala ji na kraj, si tito lidé zahráli na odvolací orgán nadřízené obce a řekli že přece zastupitele obce jsou odborníci na slovo vzatí a se zvolením se člověk stane expertem na všechno(budu vděčný když mi někdo řekne které univerzity delali, ať se jim mé děti mohou vyhnout obloukem).

Až na mou pohrůžku, že podám podnět pro úřední nečinnost, tentokrát osobně nadřízené obci, mi řekli za vše může paní Administrativní chyba(patrně přezdívka pro pi. Petrčkovou) a zda mám stále zájem o zaslání stížnosti nadřízené obci.

Sice jsem nechápal že mají odvahu se vůbec ptát a že to neudělají automaticky, ale asi z toho čiší veškerý postoj koalice která vede Lukovany.

Jak tedy byla provedena technicky změna umístění stavby ČOV?

Zapomeňme na odborníky, jedině že bychom si mysleli, stejně jako trio Smutná, Kuchyňková, Kazda, že když někdo vyhraje volby, je expertem na všechno.

Nikdy žádní nebyli a vše vede k bývalému starostovi panu Vyhnalíkovi a za aktivní pomoci Svaku Ivančice, který využil klientelistické vazby politiků na úřadech a v kraji byl změněn i územní plán obce Lukovany bez toho, aby toto bylo někdy projednáno na veřejném zasedání zastupitelstva obce Lukovany.

A samozřejmě selhal jak kraj tak i územní plánování v Rosicích.

Nejdříve byl změněny grafické podklady v územním plánu(2012, aktivní spolupráce UP Rosice), v textu ponechán odkaz na původní umístění ČOV v PRVK.

Pro běžného občana nebylo tedy odhalitelné, že došlo k nějaké změně.

A jak při mém dotazování na UP Rosice vyšlo najevo, v územním plánu platí nerozdílně obě části takže do února 2020 platila varianta pro ČOV údolí pod Lukovanskou hospodou.

Proč tedy není již postavena kanalizace s ČOV v obci Lukovany?

Při této hře se hrálo o čas a musely se nechat promlčet všechny termíny na odvolání či jakoukoliv trestní odpovědnost.

A až poté dokončit akci.

Ještě za pozornost stojí připomenout vystoupení pana Kocha na začátku volebního období tohoto zastupitelstva(2019) kdy vykřikoval, že nikdy neexistovala žádná jiná studie, že nikdy neměla čistička stát jinde a obvinil mě z věcí které jsem nikdy nenapsal.

Pro mě je to jen taková ivančická pochybná figurka, pologramotné individuum a poskok, které nedokáže pochopit ani A4 psaného textu, dokonce si nedokázal zjistit ani základní informace pro investici a jen papouškoval něco co mu někdo napovídal s averzí vůči zákonům a k demokratickému zřízení.

I když jsem zaslechl i názory že o všem věděl, útok na svobodný tisk byl veden s vědomím že se všechny informace dřív nebo později dozvíme a vědomě lhal.

Teď je otázka, zda je lepší, že investici za 120 milionů vede pologramotné individuum nebo lhář a podvodník, či nějaký pochybný manipulátor?

Tento člověk si ani moc nebral servítky se zákony a to ani s Ústavou.
A vlastně ani naši koaliční zastupitelé.

Ačkoliv pár dní předtím byli napomenuti lidmi z Ministerstva vnitra, že veškeré jednání mají probíhat otevřeně, v zákulisí sepsali smlouvu se Svazkem a nejen to.

Paní starostka to zatajila a odmítla vydat!

V souladu s tím připomenu i její slova, kdy každému připomíná, že se nikdy dřive neozval, ale kdy se měl člověk ozvat?

Když veškerá důležitá jednání probíhají klientelisticky v zákulisí, na druhých dovolených a bůh ví kde ještě?

A když se člověk ozve, pochybná místní figurka Jan Pelc, začne hned vyhrožovat že vše oznámí a zjišťovat kdo tyto protiprávní jednání vynesl?

Jen připomenu, jak se to celé vyvalilo ven:

Do hospody přišel manžel paní starostky a začal se vysmívat, že všichni už mají útrum, že smlouva již je podpsaná.

Pak již jen stačilo začit zjišťovat.

Kancelář starosty, v souladu se svým delikventním jednáním smlouvu odmítla vydat, ale zastupitelé již neměli důvod o tom mlčet a na mou přímou otázku mi potvrdili sepsání dokumentu.

Do celého obrazu již zapadá výkup bezcenného pozemku Svazkem.

Lukovanská KDU-ČSL zneužila seniory a vyvolala v nich strach a obavy a tím část radikalizovala. Vymyšlené lži, že již nebudou dotace, nebo že mají naopak dotace přiklepnuté a že za zpožděním stojí tajemný MT.

A že budou muset platit obrovské poplatky pokud se nebude stavět.

Takto radikalizovaní senioři se začali projevovat na veřejných zasedáních obce a víceméně jen již čekali na své zneužití.

A to přišlo.

V podobě problematického sousedícího pozemku s ČOV, kdy v rámci souhlasu s provedením stavby přišli zástupci investora v minulosti s podklady, majitelé sousedících pozemků měli souhlasit s umístěním stavby.

Jako stavba byla specifikována malá přečerpávací stanice, víceméně zapuštěná skruž s čerpadlem zapuštěná do země.

Toto se však při změně kterou provedlo toto zastupitelstvo(KDU-ČSL, Mládí vpřed) změnilo na velkou klasickou čističku(přesně v souladu s tím, že textová část až do té doby ukazovala na místo umístění ČOV v údolí za hospodou).

A protože stavebník bez pochyby byl uveden v omyl, kdy mu byly předloženy nepravdivé podklady k podepsání, byla velká pravděpodobnost že to vyhraje.

A v ten moment se začaly dít věci jako v klasickém westernu z doby výstaby transatlantické železnice v Americe.

Jen misto zarostlých banditů opásaných těžkými kulometnými pásy a kolty u pasu začali majiteli vyhrožovat seniorské gangy zfanatizováné vedením obce, lidé kteří byli v minulosti dobrými křesťany, ted hrozili a vyhrožovali vším možným.

A do toho k nebohému majiteli zazvonil právník Svazku který nabídl za bezcenný pozemek balík peněz.

Ačkoliv však po výstavbě má být bezplatně převeden na obec, pro občany to neznamená že to bude bezplatné.

Jen se to převede do ceny za vodné a stočné.

A jak řekl i vedoucí Koch, vodné a stočné neustále zdražuje, protože investují. A jak vypadají investice v podání pánů Kochů a Hajků(starosta Ostrovačic) víme.

SVAK Ivančice je znám svou posedlostí přečerpávat všude tam, kde se najde k tomu vhodná příležitost a kde ji dostane!

Možná, kdyby na to byly technologie, tak by naše splašky přečerpal na měsíc a pak je pustil zpět.

A toto vše se nám jednou promítne ve stočném. Nejenom za Lukovany, ale všude tam, kde mají podobně “schopné” zastupitelstvo jako my v Lukovanech.

A jako extra náklady do stočného doputují i náklady za terorizování občanů právníky.

Investice které jsou předimenzované, nákladné na údržbu a vyřazování nejvýhodnějších investic bez odůvodnění a napadání občanů kteří mají pochybnosti

Za peníze občanů, Svazek místo odborného poradenství dělání politiku.

Toto vše stojí za zdražováním stočného a toto vše se nám v budoucnu právem, protože jsme zůstali lhostejní, promítne ve fakturách.

A jak je to se studií kterou prosazovala demokratická opozice?

Lidé podporující KDU-ČSL na zustupitelstvech vykřikovali že by to bylo drahé dělat.

Ponechme stranou, že jen financování a dotování různých akcí zaměřených na alkohol ze strany KDU-ČSL stály více než by stala ona studie, která je odhadována na 30 - 50 tisíc.

Ke všem dotacím je nutné přiložit studii, jen tímto způsobem nad ní obec ztratila kontrolu.

A otevřenou otázkou je to, kolik ta studie v podání typů jako Koch či Hájek(starosta Ostrovačic) bude stát a jakou bude mít kvalitu.

Bude předražená?

Namastí si na ní někdo kapsu?

Bude vůbec řešit která varianta je nejvýhodnější a proč?

Nevíme a ani nikdy se to nedozvíme.

Když se jim to hodí, schovají se za soukromou společnost a jindy jsou zase ti hodní, z veřejných peněz financování, kteří neposílají dividendy akcionářům, ale rozeberou si je na odměnách a tantiémách.

Pro nás občany bude tato akce zahalena mlhou, mlhou klientelizmu, obcházení zákona, nekompetentnosti a selhání jak nadřízené obce(kraje) tak i UP Rosice.

Také stojí za zmínku tolik připomíné Čučice a Ketkovice

Protože Svazek neustále něco měnil, z výhodných záměrů se stávaly po zpracování nevýhodné tak radnice po diskuzi se svými občany dokázala změnit variantu, až třetí variantu vybudovala.

A to vše během tohoto volebního období! Včetně změny územního plánu!

To dokazuje když se chce, tak to jde, jen to chce chtít!

Jenže paní starostka MGR. Palasová s místostarostou Janem Pelcem jsou líní a neschopní, třetí z KDU-ČSL paní Kuchyňková se jen dívá při zastupitelstvu aby už byla doma, protože 4x do roka hodina je moc, tak to máme.

Navíc už teď je jasné, že jak starostce a místostarostovi je šumák co tu po nich zbyde.

Až to všechno skončí, paní starostka se odstěhuje do Hrotovic a pan místostarosta do Příbrami(která je mezi řečí ukázkou toho, jak umí jednat z firmami jako Svak Ivančice a patrně kdyby takhle pracoval na jejich zastupitelstvu hnali by ho vidlemi zpět do Lukovan) a my se tady budeme snažit roky dát vše dokupy po jejich “vedení”.

A ještě zajímavost na závěr.

Když jsem zjišťoval na kraji, kdo inicioval změnu v PRVKu, dostalo se mi odpovědi(vedle toho, že celá změna proběhla naprosto legitimně, podepsání tři úředníci(možná důvod proč nám všichni chtějí zvyšovat daně, že i naprosto triviální dotazy musí řešit tři lidi)) a řekli že změnu inicioval kraj.

Kdo chodí ale pravidelně na zastupitelstva, ví, že Koch ze Svazku řekl že tuto změnu inicioval Svak Ivančice.

Běžný občan má pocit, že párek mafiánů se při svých klientelistických rejích špatně domluvil co budou vypovídat.
Podařilo se tak taky obejít složité projednávání na životním prostředí, v minulosti byla jiná vodní stavba zamítnuta z důvodu výskytu chráněných rostlin, navíc v oblasti výpusti se nachází zdroje pitné vody, které taky díky tomu nebylo nutné řešit.

Podotýkám také, že změna umístění ČOV nebyla nikdy projednána na zastupitelstvu(odpověď z radnice podle zákona 106 ) a vypadá to, že změna byla podsunuta bývalým starostou, vyučeným opravářem dechových nástrojů a to veřejnosti z naprosto neznámých důvodů.


napsal Miroslav Bartek


Dne: 8. srpna 2021


Na hlavní stranu