Lukovanská Drbna

Místo pro život

Politické uskupení v Lukovanech
KDU-ČSL
Otevřené Lukovany

O projektu


Lukovanský spolekLukovanská taškařice

Na posledním veřejném(červenec 2020) zasedání přítomní občané mohli být svědky zajímavého úkazu.

Zatímco v minulosti hlastě mluvili o odbornících co připravovali územní plán z roku 2013, jedním nejhlasitějších zastánců “odborníků” byl i jistý pan Mísař, který na předposledním zastupitelstvu mluvil o odbornících geodetech co rozumí své práci a ví co dělají, na tomto již mluvil o lidech co šli vesnici a jen tak si zakreslovali silnice a veřejná prostranství.

O co šlo?

Na programu zastupitelstva byla změna územního plánu.

Nespokojený občan Mísař, který jinak patří ke křídlu občanů, kteří v minulosti tvrdili, že změny v územním plánu dělali odborníci, konkrétně on mluvil o geodetech, zjistil že část jeho pozemků bylo označeno jako veřejné prostranství s tím, jak se ukázalo při zasedání, že za tímto pozemkem jsou stavební parcely a patrně se jedná o přístupovou cestu k nim.

To bylo najednou povyku!

Co bylo ještě více zarážející, že starostka si nenechala zjistit podrobnosti proč to tak bylo, ale hned dávat návrh na změnu a měnit územní plán.

S tím, že geodeti údajně chodili po obci a říkali si, tady dáme cestu, tady louku, tady dům. Kdyby změny probíhaly za tohoto zastupitelstva, řekl bych si, že paní koncesionářka a zastupitelka Kuchyňková je něčím napojila když se přišli přihlásit na obecní úřad ale toto probíhalo v dávné minulosti, kdy alkoholové dýchánky nebyly prioritami obce.

Co je důležitá otázka a kterou bychom si měli položit a na kterou nikdo zatím neodpověděl. Jediní odborníci na které ukazuje vedení obce jsou právě tito geodeti.

Pomineme že oni si vymýšlejí kde budou stát čističky ale budiž, patrně v Lukovanech a oblasti Jihomoravského kraje je možné cokoliv.

Pokud tito odborníci nebyli odborníky a malovali do map nesmysly, není na čase zpochybnit celý územní plán z roku 2013 než neodborně zasahovat do věcí, na které vedení obce(Palasová, Pelc, Kuchyňková) nemá mozkovou kapacitu?


napsal Miroslav Bartek


Dne: 7. 6. 2021


Na hlavní stranu