Lukovanská Drbna

Místo pro život

Politické uskupení v Lukovanech
KDU-ČSL
Otevřené Lukovany

O projektu


Lukovanský spolekPozastavení nad Lukovanským zpravodajem.

Jak starostka upozornila v jednom z minulých zpravodajů, někteří občané nerespektují dopravní značení a jezdí na červenou a dochází nepřehledným situacím.

Nechci v žádném případě obhajovat někoho kdo jezdí na červenou, sám vždy ukázněně stojím a čekám.

Čekal jsem i před nedávnem na příjezdu z Vysokých Popovic a nějací kolemjdoucí se smáli a ťukali si na čelo že tam vůbec stojím. Až když naskočila zelená jsem pochopil proč!

Onen semafor neměl bratra a prostě firma Doka sro, se sídlem Na navsi 11/5, která zodpovídá za dopravní značení patrně v pátek tak chvátala, že zlikvidovala jen jeden semafor a druhý nechala.

Nutno říct, že nejde o ojedinělý exces.

Když začaly práce na kanalizaci v Lukovanech, na hlavní silnici od hospody, přes točnu až nahoru k mateřské školce se objevila změť značek, která vypadala jako by nějaký školák dostal lego a bez ladu a skladu je vysázel na jedinou ulici.

Na krátkém úseku se objevilo přes sedmdesát značek, zákazové jako zákaz vjezdu, do zákazu semafor, na úseku kde normálně projedou dvě auta za hodinu a nyní je zákaz se objevily značky jako zařaď se do kolony. Značky typu zákaz odbočení ze srázu.

A samozřejmě zákazové značky obklopily i všechny vedlejší silnice, takže se nedalo projet Lukovanama a část občanů by se ani nedostala domů, přestože zatím nebyl žádný důvod k uzavírce.

Ostatně zákaz se objevil i na cestě ke sběrnému dvoru.

A dopadlo to přesně jak říkají dopravní odborníci, že pokud se objeví nesmyslné dopravní značení, účastníci dopravního provozu začnou takovéto značení ignorovat.

Samozřejmě nutno dodat, že mluvím o dopravních odbornících, ne o lidech z firmy Doka sro.

Otázkou je, proč to tak je.

Neschopnost firmy Doka, nebo chuť po našich penězích, když vidí, že vedení obce KDU-ČSL vydalo bianko šek a nic neřeší?

Ono když se podíváte na ceníky za pronájem dopravního značení, nejlevnější pronájmy jsou: značka za 20 kč a semafor za 1500 kč na den. A když to vynásobíme dvěma léty, dostáváme se na pořádný kus obecního rozpočtu.

A jak jsme viděli v minulosti, v tendrech Svazku Ivančice nevyhrávají nejlevnější firmy, ty z neznámých důvodů odstupují, takže částky za pronájmy můžou být daleko vyšší.


napsal Miroslav Bartek


Dne: 9.8.2022

Dalsi kapitoly


Lukovanská KDU-ČSL proti desateru přikázání.
Kapitola první: Odborníci
KDU-ČSL proti desateru, kapitola druhá: zrušená zastávka.
Pozastavení nad Lukovanským zpravodajem
Víte proč byla uzavřena hlavní silnice v Lukovanech U kapličky?Na hlavní stranu