Lukovanská Drbna

Místo pro život

Politické uskupení v Lukovanech
KDU-ČSL
Otevřené Lukovany

O projektu


Lukovanský spolekKDU-ČSL proti desateru, kapitola druhá: zrušená zastávka.

Na veřejném zasedání zastupitelstva se starostka rozohnila a tvrdila že za zrušenou zastávku můžu já.

Bez jakéhokoliv varování se v neděli 19.3 objevilo na zastávce Na dolině oznámení, že je zrušena bez náhrady od 20.3.2022.
Zastavka neni obsluhovana
Pondělí byl normální pracovní den, a jako každé ráno, zde měly čekat na ranní bus nejen desítky dítek školou povinných tak i dospělých, kteří cestují někam mimo obec do zaměstnání.

Žádné varování z obce, žádné hlášení místního rozhlasu, začali jsme rychle zjišťovat kdo o tom ví, nikdo samozřejmě nic nevěděl. Takže jsme zburcovali přes sociální sítě občany, aby se náhodou lukovanské děti nepotulovaly po ránu zmateně mezi bagry a ráno světe div se, nikdo na zastávku nepřišel, ale všichni čekali buď na Točně, nebo U kapličky.

Starostka reagovala až po půlnoci.

Místo aby řešila skutečnou podstatu věci a označila viníka, jako obvykle ostře zaútočila na občany, kteří celou situaci zachránili a začala dštít nenávistné lži a pomluvy.

Její představa o fungování veřejné dopravy pramení patrně z její hluboké zkušenosti člověka, který i pro svých deset rohlíků a 30 dkg gothaje na svačinu dojede z úřadu do obchodu autem a je přesvědčená, že když se objeví takovéto upozornění na zastávce, že nějak bude fungovat dál.

Přestože každý soudný člověk ví, že když se na zastávce objeví, že není obsluhována, tak prostě není obsluhována, tečka, konec diskuze, řekl jsem si že půjdu po této lži a že zkusím, i když zbytečně dokázat, že lež je lež.

Můj první dotaz šel na Kordis. Kdo požádal o zrušení zastávky?

Odpověď přišla zanedlouho, “Zastávka byla dočasně zrušena na základě Rozhodnutí Městského úřadu Rosice, Odboru dopravy, jako místně příslušného silničního správního úřadu, vydaného na žádost společnosti IDPS s.r.o zastoupené společností DOKA, s.r.o.”

odpoved z MU Rosice

Takže jsem se již jen optal MU Rosice, jakým způsobem dal vědět obecnímu úřadu v Lukovanech.

Informace o zrušené zastávce byla odeslána 22.3 z Rosic datovou schránkou a byla přijata dne 23.3.

Proč teda starostka zaútočila na občany?

Místo aby jim poděkovala, že zachránili situaci způsobenou šlenriánem firem IDPS, Doka a Rosických úředníků?

Proč nefunguje komunikace mezi firmou IDPS a Doka a obcí.

Možná proto, že naše vedení obce se rozhodlo že z nás občanů udělají svou rohožku.

Celou situaci dokresluje i můj hovor s dispečerem Kordisu.

Poté co byla přenesena konečná Točna ke kostelu a dcera jednoho pátečního dne dorazila ke kostelu a měla za hodinu jet do Brna, automaticky šla ke kostelu, ale autobus projel přes Dolinu.

Volal jsem dispečerovi a ten mi řekl že na žádost IDPS byly zase zrušené zastávky zprovozněny.

Zároveň si postěžoval, že ještě nikdy se nesetkal s takovým šlendriánem ze strany obce, že obec nekomunikuje, jen se ozve nějaká firma a ještě pozdě a řikají jak to mělo být a ne jak to bude za několik dní jak je zvykem.

A jak je vidět, razítka si dokážou sehnat i zpětně.

Jak je to možné?

Vedení obce (KDU-ČSL) se o nás občany vůbec nezajímá.

Toto by měla být práce starosty, projít obec a komunikovat se stavebníky aby všechny uzávěry a změny hlásili z předstihem. V podstatě již přípravné práce daly vědět jak celá investice bude probíhat, chaos a zmar, nedodržování žádných pravidel a obcházení předpisů.

Jako perličku připomenu hlášení místního rozhlasu, všední den dopoledne: “Dovolujeme si vám oznámit toto sdělení, za dvě hodiny se bude frézovat silnice v ulici XY, přeparkujte si prosím auta”.


napsal Miroslav Bartek


Dne: 9.8.2022

Dalsi kapitoly


Lukovanská KDU-ČSL proti desateru přikázání.
Kapitola první: Odborníci
KDU-ČSL proti desateru, kapitola druhá: zrušená zastávka.
Pozastavení nad Lukovanským zpravodajem
Víte proč byla uzavřena hlavní silnice v Lukovanech U kapličky?Na hlavní stranu